kozgazda
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
     
Men
     
Politikai linkek
     
Web Partnereim
     
Aktulpolitikai írások, levelek, hozzászólások.
Aktulpolitikai írások, levelek, hozzászólások. : 13. Az orszg a bankok, a multik s az EU kifosztott ldozata

13. Az orszg a bankok, a multik s az EU kifosztott ldozata

Ezt a fajta rendszervltst csak egy gazdasgilag  teljesen laikus Kormnnyal, lehetett "megetetni" idegen rdek erszakos  tancsadssal, rhatssal, befoysolssal,kiiktatva belle minden nemzetit.  Az orszgnak  totl gyarmati llapota kvetkezett be, kiegsztve adssgcsabdval, Eurpai Unis, banki s multi diktatrval. Van valami kit ?


2010-02-09 - Politaktika Szerkesztsg cikke.

Ma kt tucat nagyvllalat rdekei dntik el, hogy mi trtnik Magyarorszgon. Ehhez kollaborns llam kell, amely az rdekeiknek megfelelen cselekszik.

Tbb llami tmogatst kaptak a multik, mint amennyi adt s jrulkot befizettek az llamkasszba
A nyugati pnzgyi tke megtiltotta Antall Jzsefnek, hogy az llamadssgot a sajt elkpzelse szerint kezelje - lltja Bogr Lszl. A kzgazdsz szerint haznk - mr a rendszervltst megelzen - egy globlis s vgtelentett adssgszivattynak, egy kifoszt szivattynak lett az ldozata.

"Antall Jzsefet 1990 elejn, amikor mg nem volt miniszterelnk, de mr lthat volt, hogy lesz a soron kvetkez kormny feje, szmos alkalommal vittk el azokba a nyugat-eurpai pnzpiaci kz-pontokba (Frankfurt, Prizs, London), amelyek a vilg pnzhatalmnak eurpai centrumai voltak" - mondta Bogr Lszl kzgazdsz az Echo Televzi Kit tbbszemkzt cm msorban. Bogr Lszl szerint Antall Jzsefnek alkalma nylt mindenkivel tallkozni, aki ebben a pnzhatalmi rend-szerben szmt. A kilencvenes v vgn drmai hang beszlgetsen mondta el Bogr Lszlnak azt, hogy mi trtnt ezeken a beszlgetseken. A rendszervlts els miniszterelnke szerint egy globlis vlemny hatalmi terrorja nyilatkozott meg a tallkozkon.

"A bankrok udvariasan, de igen hatrozottan jeleztk Antallnak, hogy mi az, amirl soha semmilyen krlmnyek kztt nem szabad beszlni. Nemcsak neki, de a kormnyzati rendszer egyetlen tagjnak sem" - mondta Bogr Lszl, aki az Antall-kormnyban politikai llamtitkr volt.

A kzgazdsz szerint ilyen volt az adssg problmakre, amely valjban egy negatv nemzeti vagyon. Tilos volt tovbb az adssg knnytsrl vagy a fizets ttemezsnek akrcsak a lehe-tsgrl is beszlni. "Az orszg npe logikusan szmthatott volna r, hogy az adssgot eltrlik, vagy legalbbis felvetik ennek lehetsgt, mint ahogy ez Lengyelorszgban trtnt, ahol az adssg egyharmadt elengedtk" - hangslyozta a kzgazdsz. Elmondta, hogy tilos volt arrl is beszlni, hogy az orszg egy vgtelentett adssgszivattynak, egy kifoszt szivattynak az ldozata lett. Bogr Lszl szerint arrl vgkpp nem szabadott rtekezni, hogy a hatvanas vek vgn, a hetvenes vek elejn hogyan s kik konstrultk meg azt a rendszert, amelynek nyomn az orszgot belehaj-szoltk egy olyan adssgcsapdba, amelybl nem lehet kikecmeregni.

Antall Jzsefnek azt is megtiltottk, hogy a nemzeti vagyon kifejezst hasznlja. A statisztikai vknyvben 1989-ben szerepelt utoljra a nemzeti vagyon kifejezs. 1990-tl - Antall Jzsef is ezt rklte - mr nem szerepelt ez a fogalom a statisztikai vknyvben, amelyet a globlis vilgkpre hivatkozva szntettek meg.

"Antallnak arrl sem szabadott beszlnie a nyilvnossg eltt, hogy a haznk terletn ideiglenesen llomsoz multinacionlis vllalatok - amelyek azta letaroltk a magyar gazdasgot - milyen alkuval jnnek be Magyarorszgra. A legutbbi idkig szigoran tilos volt tudni, hogy mintegy hatezer-millird forint nemzeti ajndkot (llami tmogatst, adkedvezmnyt) kaptak ezek a vllalatok, tbbet, mint amennyi adt s jrulkot befizettek az llamkasszba" - mondta Bogr Lszl. A kzgazdsz szerint a multik nemcsak ingyen hasznljk a jtktereinket, de mg nemzeti ajndkokban is rszeslnek.

A sors fintora, hogy Soros Gyrgy s Andrew Sarlos azt javasolta Antall Jzsefnek, megvsroljk Magyarorszg adssgllomnyt, amely akkor huszonktmillird dollrra rgott. Ennek fejben a nemzeti vagyon legrtkesebb darabjait kellett volna tadni az zletembereknek. "Antall akkor azt vlaszolta - nem szokott ilyen kifejezseket mondani -, hogy ez kommuniklhatatlan, ezzel nem tud killni a magyar trsadalom szne el. Nem tudja elmondani, hogy a Nyugat, amelytl a felszabadt-sunkat vrtuk, azzal kezdi a felszabadtsunkat, hogy az adssgunk fejben elveszi a nemzeti vagyo-nunkat. A dolog tragdija az, hogy eltelt hsz v, az adssgunk szzmillird dollrral tbb, mint akkor volt, kzben pedig eltnt a nemzeti vagyon" - mondta a kzgazdsz, akinek az a vlemnye, hogy rosszabb helyzetben vagyunk, mintha Antall Jzsef elfogadta volna Sarlos s Soros ajnlatt.

Bencze Izabella, a volt Kincstri Vagyoni Igazgatsg egykori vezrigazgat-helyettese szerint a fejlett demokrcikban az llami vagyon tz s harminc szzalk kztti arnyt kpvisel a magn-tulajdonnal szemben. "Magyarorszgon a szocializmusban kilencvennyolc szzalk krl volt az llami tulajdon arnya. Felgylemlett egy hatalmas vagyon, amelyet ha egy olyan tpus privatiz-cival rtkestettek volna, amely a bevteleket az llamhztartsba vezeti be, az adssgokat ebbl prblja meg lefaragni, s senki nem lop el semmit, akkor ma Eurpa egyik leggazdagabb llama lehetnnk" - mondta Bencze Izabella. A jogsz azt mondja, haznkban a hivatalos kommunikci szerint a reprivatizcit azrt nem lehetett vlasztani, mert annak kl tsgeit a kltsgvets s az llam teherbr kpessge nem viselte volna el.

Bogr Lszl kijelentette, hogy a reprivatizci, amelyet Csehorszgban megvalstottak, szmunkra tiltva volt.

"Trianon miatt volt globlis parancs a reprivatizci megtiltsa. A krnyez orszgok knnyen repri-vatizltak abbl a rabolt vagyonbl, amelyet vres koncknt Trianon utn kaptak, s a maguknak tekintettek. Ezt a Nyugat, a globlis hatalmi rendszer is elismeri. Mi lett volna, ha Magyarorszgon visszavezetjk a trtnelmi reprivatizcit? A Nyugatnak knyes krdsben kellett volna llst foglalni: legitim dntsnek ismeri-e el a trianoni bkeszerzdst. Ezt a Nyugat el akarta kerlni" - mondta Bogr Lszl.

Wiedemann Tams / Magyar Hrlap 2010-01-12

--

Hsz esztend mrlege: a mreg

Ma kt tucat nagyvllalat rdekei dntik el, hogy mi trtnik Magyarorszgon. Ehhez kollaborns llam kell, amely az rdekeiknek megfelelen cselekszik. A globlis elitek pont az itt megtelepedett klfldi tke s a magyar llam kiszipolyozsa miatt nem hagytk, hogy llamcsd legyen, ugyanak-kor folyamatos a kvetkez kormny mozgsternek tudatos szktse - jelentette ki a Magyar Hrlap-lapnak Bogr Lszl kzgazdsz, egyetemi tanr. Minden szinten rosszabb a helyzet, mint volt 1989-1990-ben.
- Megfejtette mr, hogy a magyar gazdasg mirt zuhant akkort tavaly? A csaknem htszzalkos visszaess a trsgben prjt ritktja, s az idn is recessziban lesznk.

- A magyarzat roppant egyszer: a gazdasg alapveten a kivitelre pl, az exportcikkeket pedig dn-ten az itt megtelepedett klfldi tke kpviseli lltjk el. Miutn az euroatlanti gazdasgi zna vlsgba jutott, a multik hazai lenyvllalatainak is beszklt a piac. Nem lett volna ekkora a vissza-ess, ha - mint Ausztriban, Csehorszgban vagy ppen Lengyelorszgban - ers bels gazdasggal rendelkeznnk. Ennek azonban se hre, se hamva.

- S ha msknt ftyl a szl, s prgnek az exportpiacok?

- Ma kt tucat nagyvllalat rdekei dntik el, mi trtnik Magyarorszgon. Ehhez kollaborns llam kell, amely az rdekeiknek megfelelen cselekszik. Nincs sszhangban a multiknak nyjtott, hozz-vetleg tzezermillird forint llami tmogats a vals teljestmnnyel. Ezt mutatja az elmlt hsz-huszonegy v tapasztalata.

- Vagyis?

- 1989-ben alapveten hrom ignyt fogalmaztunk meg a klfldi tkvel szemben: gyorstsa a gazdasg nvekedst a multik jelenlte, nveljk a foglalkoztatst, s magasabb brt fizessek a munkrt.

- Mit mutat a mrleg?

- Ha sszevetjk az 1968-tl 1989-ig terjed idszakot az 1989-tl 2010-ig tartval, dbbenetes kpet kapunk. Szemben a korbbi idszakkal, amikor tlag ngyszzalkos volt a gazdasg nvekedse, az utbbi hsz vben csak egy. Radsul megsznt egymilli munkahely, a jelenlegi tlagos szzhszezer forintos havi fizets annyit r "foly ron", mint az 1978-as 3600 forint.

- Nem tlzak az ignyeink - Bib Istvn fogalomkrvel lve - itt, Komporszgban?

- Egyltaln nem, hiszen a hazai munkaer a nyugati teljestmnynek mr elri a ktharmadt, jvedelmi szintje 25-30 szzalkon mozog. Fillrekrt dolgoztatjk a magyarokat a nagyvllalatok. Hiba mutatjk a jvedelmi statisztikkat, az eredmnyek annak tulajdonthatk, hogy a klfldi cgek itteni menedzsereit "hallra fizetik", gy az breik felfel hzzk a kimutatsokat.

- A pnzgyi sszeomlst azonban elkerltk, azrt csak van abban pozitvum, hogy a klfld is rdekelt a magyarorszgi helyzet alakulsban. Nem gy ltja?

- A globlis elitek pont az itt megtelepedett klfldi tke s az llam kiszipolyozsa miatt nem hagytk, hogy llamcsd legyen. Nagyon is racionlis okai vannak annak, hogy a Lajttl keletre "lejt" az letsznvonal, zemel a tkeszivatty. A helyzet tovbb nem tarthat fenn!

- m a multikat azrt nem zsuppolhatjuk ki az orszgbl!

- j alkut kell ktnnk a globlis tkvel. A klfldi cg azrt jn ide, hogy profitot termeljen, s ez rendben is van. Kzben azonban hasznlja az rtktereinket, a munkaernket, infrastruktrnkat, amirt hasznlati dj fizetsre kell ktelezni. Ezt gy kell szablyozni, hogy ne kerlhesse ki az adzst, amit az llamnak fizet, s a brt, amitl a csaldzem mkdik. A tovbbiakban nem lehet megengedni, hogy a globlis hatalom hazai helytarti azzal vdjk pldul a multiknak adott adkedvezmnyt, hogy muszj nekik adni, klnben tovbbllnak.

- Pontosabban?

- Ha a kormny jratrgyaln a haznkban mkd multinacionlis cgekkel az llami tmogatsokat, abbl 350-400 millird forintnyi kltsgvetsi mozgstr szlethetne. vente klnbz dotcik formjban tlag ezermil¬lird forintos kedvezmnyt nyjt a magyar kltsgvets a vilgcgeknek. Azoknak, amelyek a tvhittel szemben alig tz szzalkt alkalmazzk az aktv magyar munkaernek, s alig adznak. Radsul az itt keletkez sszes vllalati nyeresg kilencven szzalka az vk. Ekzben risi gond van a kereskedelmi bankokkal is.

- Velk mi a baj?

- A klfldi tulajdonban lv bankok roppant keveset s nagyon elnytelenl hiteleznek a hazai vllalkozsoknak. A klfldi cgek sokkal elnysebben s korlt nlkl jutnak forrshoz, de rajtuk keresztl - a bren s a kzterhen kvl - csekly mennyisg pnz kerl be a krforgsba. A hazai cgeket sjt forrsszkts miatt szintn igen kevs pnz cirkull a vllalatok, a hztartsok s az llam hromszgben. llandsul a feszltsg, hatrtalan vitk folynak az ad s kltsgvets krl, radsul n a szakadk a hazai s klfldi cgek kztt, eladsodik az llam s a lakossg.

- Elbb kollaborns llamot emltett, de igazbl nem az elittel van a problma?

- Ktsgtelen, hogy a mi elitnk volt a legfeleltlenebb a trsg elitjei kzl. Pontosabban: a legkorruptabb s a legcinikusabb, a leginkbb kollaborns. Az egsz rendszervlts dikttum volt, amelyet a globlis elitek lenyomtak a torkunkon.

- Ha gyz a Fidesz, milyen mozgstere lesz a msodik Orbn-kormnynak?

- A mozgstr tudatos szktse folyamatosan zajlik. A globlis pnzhatalmi rendszer s bels kiszolglik ppen azt tekintik f feladatuknak, hogy a jvend kormny kizrlag a "strukturlis reformok" alapjn, vagyis a magyar trsadalom tbbsgnek minden eddiginl brutlisabb kifosztsval folytathassa tevkenysgt. Tetszik, nem tetszik: haznk kormnyt jelenleg Nemzetkzi Valutaalapnak hvjk.

- Eslye sincs a leend, jobboldali kormnynak?!

- Az egyetlen eslyt az a btor tett jelenten, ha zleti ajnlatot tenne a globlis hatalomnak. Ha egy vtizedre cskkentik az erforrsok kiszvst, s ezzel eslyt knlnak a trsadalmi-gazdasgi konszolidcira, akkor valjban jobban jrnak, mert ellenkez esetben az sszeomls minden bevtelktl megfoszthatja ket.

Szajlai Csaba / Magyar Hrlap 2010-02-06

Mg nincs hozzszls.
     
BlogPlusz
Friss bejegyzsek
A blogban mg nem tallhat bejegyzs.
Friss hozzszlsok
Mg nincs hozzszls.
Archvum
A blogban mg nem tallhat bejegyzs.
     
Ltogatk
Induls: 2013-01-24
     
Httrzene
     

"Ne tagadd meg a fajt mibl eredtl, lngol vrt mibl szlettl, a fld mely ltet s eltakar, ha magyarnak szlettl, ht maradj                                                                                             MAGYAR!"                                                                                                                                     

     

Hímes tojás, nyuszipár, téged vár a Mesetár! Kukkants be hozzánk!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros