|
36. Imre Kertsz a „virtulis-magyar” Nobel-djas
Kertsz Imre sem nem magyar rzelm s szrmazs, sem nem ir szinvonal, sem nem rdemi Nobel djas. Egy vvel elbb mg az irodalom nem is ismert ilyen nev embert. Nobel dja olyan rtk, mint Ceausecsu francia becsleltrendre, vagy Obama bkedja. Egy magyarsg elleni cionista fricska, mint ahogyan egyik Finn jsg is nyilatkozta.
A „Nober-djas nemzetgyalzs” cm Magyar Nemzet cikke tkletesen igazat rt, pedig csak hzagosan ismertette a Kertsz Imrre vonatkoz megllaptsokat, vlemnyeket. Mr maga a Nobel-dj megadsa is egy nemzetgyalzs volt. Akik elterjesztettk maguk is tudtk, hogy Kertsz ri tevkenysge mg akrmilyen kisebb minsg, plne nem egy ilyen magas rang kitntetshez egyenl a nullval.Ugyanis az elz vben a magyar irodalom jegyben rendezett Frankfurt- i knyvkilltson mg a nevt sem ismertk. Nem is ismerhettk, miutn addigi „irodalmi” tevkenysge egy plgiumnak minsl rsban merlt ki. A kitntets jellegt az albbi idzetek fogalmaztk meg:
A Nober-djat azrt kapta, hogy " a magyaroknak adjanak egy krmst." Irta a finn Helsinki Sonomat lap.
|
M.Dem. 2004 jl 1.
|
"Kertsz Imrt kitntettk irodalmi Nobel-dijjal. Amire a New York Times szerint politikai okokbl kerlt sor.
|
M.Demokrata 2004.jl.1.
|
A kitntetsre tulajdonkppen
- nemcsak Landessmann magyarorszgi frabbi kijelentsnek mintegy
igazoland folytatsaknt kerlhetett sor
(„Ha felsorolnnk azoknak a zsidknak az rtkeit a magyar kultrban, amit ha kivonnnk Magyarorszgrl ,akkor nem maradna ms csak a b gatya s a ftyls barack.”
(Landeszmann dosszi 17 old.) hanem a
-a magyar nemzettudat elleni tmadsnak a magyar irodalom terletre trtn
kiterjesztst is szolglta a Szentkorona, a Szent Jobb, az rpdsvos zszl, a Turul madr, a Himnusz stb. utn, Simon Perez Izraeli elnk ltal bejelentett, mr nem is leplezett cl rde-kben. (Felvsroljuk Magyarorszgot)
Az pedig,hogy egyes trtnsek, avagy szemlyek brminem brlata borzasztan irritlja a magyargyll SZDSZ-t, -melynek Gusztos Pter adott most hangot a parlamentben- az ennek a prtnak lnyegbl fakad hozzllsa, megfelel mennyisg antiszemitzssal, ncizs, fasisztzssal, rasszistzssal „lentve”. rvendetes szmunkra azonban az, hogy ma mr egyre nyilvnvalbb vlik a magyar np eltt, (lsd tmogatottsg) hogy az SZDSZ milyen clt szolgl, s kiknek az rdekeit kpviseli. Ezrt ma mr a nemzettudat , a magyar-sg-szolglat, a hazaszeretet minsgi etalonjv vlt a le-antiszemitzs, le-fasisztzs, le-rasszistzs, annak gyakorisga s vehemencijnak mrtke szerint.
Sajnos Imre Kertsz emlkezete is csak ri kpessgnek szintjn vegzl, amikor arrl beszl, hogy
„Nagyon rlnk,, ha valban a javra lehetnk Magyarorszgnak, a hazmnak”.
Mert hogyan is nyilatkozgatott a Nobel-dj tvtelt kveten?
Egy holland megkrdezi:maga magyar ? Kitrleg azt felelem :zsid vagyok. Nmetl mondom: Ich bin jude. s csak futlag szlelem, hogy egyltaln nem feszjez ez a kijelents.
|
M.Demokrata 2004.jl.22
|
"…nem kell nekem se haza, se otthon, se orszg, nem tudok mit keresni a nemzet fogalmval '" " repljn el ( a die Zeit riporternek szl) nly- replsben Kelet.Eurpa fltt…fenntrl gynyr, de ne probljon meg landolni, mert ott lni lehetetlensg"
|
M.Nemzet 2002 nov.5.
|
Ezek utn azt gondolhatjuk, hogy hirtelen feltr „Magyarorszg-szeretete” mr a Simon Peres ltal meglmodott virtuliss, azaz zsid bziss vl magyarorszgi idkre vizionl ?
Minden hazjt szeret magyarnak feladata, hogy ez a fajta „Magyarsg-szeretet, vzi is maradjon.
Az Isten bennnket gy segljen!
Pcs, 2009 nov.
Grf Endre kzgazdsz
| |